(044) 223 12 44
Зворотній зв’язок

Кошик

   

0 товарів -
0,00 ₴
Всього:
0,00 ₴

77078209 2374021 big honeyМед - це перероблений бджолами квітковий нектар. Його основу складають фруктоза та глюкоза (76%), а на пилок і ферменти, які виробляють бджоли, припадає всього 3% від загальної маси. Однак саме вони визначають унікальні властивості цьогопродукту: він додає сили, зміцнює імунітет, поліпшує апетит, заспокоює, загоює рани, а регулярне вживання меду замість цукру сприяє схудненню.

Ще п'ять століть тому мед був основним джерелом солодощі в європейській кулінарії: його клали в кашу і здобну випічку, тістечка і торти, соки і пиво, навіть робили з нього хмільний напій.

 

Корисні властивості меду


Акацієвий мед

4234235423Одним з найбільш цінних сортів меду є акацієвий. Запашний аромат нагадує про запах квітки акації. Смак дуже ніжний. Колір і стан визначаються тим, з якого виду акації він був зібраний. Так, мед з білої акації в рідкому стані абсолютно прозорий і при кристалізації стає білим і дрібнозернистим консистенції. Мед же з жовтої акації дуже світлий, практично прозорий, з легким зеленуватим відтінком.

Особливість акацієвого меду в тому, що його кристалізація завжди дуже дрібна та настає повільно. Своє рідкий стан і плинність зберігає протягом одного-двох років, чого не можна сказати про інші різновиди бджолиного нектару. Досягається цей ефект за рахунок низького вмісту сахарози та великої кількості фруктози, що само по собі надає меду з акації особливу цінність. Навіть в кристалізуватися вигляді він не втрачає свою ніжність і в цілому достатню однорідність консистенції.

Різнотрав’я

Різнотрав'ям називають мед, зібраний з квіткових рослин, трав і дерев, що ростуть на одній території. Отримують мед різнотрав'я в період з травня по серпень. Кожен такий мед унікальний, має неповторний колір, аромат і смак. В цілому ж мед різнотрав'я дуже запашний. Користується великим попитом, так як прекрасно робить як профілактичний, так і лікувальну дію. Секрет таких дивовижних якостей криється в різноманітності та поєднанні корисних властивостей рослин, які в цілому посилюють позитивний ефект. Віддаючи перевагу меду різнотрав'я, ви отримаєте прекрасне поєднання запашного і смачного продукту з величезною користю для Вашого здоров'я.

 

Бджільництво: лікування бджіл від типових захворювань

uleyЯкщо Ви досвідчений, то таке поняття як бджільництво лікування бджіл повинно бути для Вас дуже близьким. Ну а починаючому бджоляру або людині, у якої тільки в планах завести пасіку, необхідно знати різновиди хвороб бджіл і їх профілактику.

Продовжуємо розмову все про бджіл і бджільництво. Щоб бджоли і бджолині сім'ї були здорові і бджільництво хвороби бджіл не докучали пасічникові напередодні майбутнього сезону збору меду, боротьбу з їх хворобами треба починати вже навесні. Наведемо типовий приклад. Кліщ варроа після виставки бджіл із зимівника знаходиться безпосередньо на їх тільцях. Якщо саме в цей час застосувати лікарський препарат, завданням якого є повне знищення паразита, ефективність використання препарату буде максимальною. Однак якщо дану процедуру не виконати вчасно, то кліщ вароа піде в розплід і застосування лікарського препарату не матиме ніякого результату. Тому важливо, щоб противарроатозна обробка була проведена до того, коли основна маса кліщів виявиться в комірках з запечатаними сотами.

Основним правилом для бджолярів є: чим рідше турбувати бджіл і бджолину сім'ю оглядами, тим краще для їх нормальної життєдіяльності та природної резистентності до захворювань. Однак це не означає, що планові огляди та планові заходи щодо профілактики захворювань бджіл (бджільництво лікування бджіл) зовсім не повинні проводитися.

Основними завданнями бджоляра у підтриманні здатності бджолиної сім'ї виробити продукцію в обсязі, відповідному їх спадковому потенціалу, виступають наступні:

  • забезпечення бджолярем оптимальних умов утримання та годівлі бджолиних сімей;
  • проведення профілактики та попередження заносу різних інфекцій на пасіку;
  • суворе дотримання вимог виробничої санітарії і гігієни;
  • своєчасне здійснення лікувальних заходів.

 

Основні поняття: бджільництво бджоли вулики

1805ca4f536d68d849b4e89979dРозкриваючи поняття бджільництво бджоли вулики, можна сказати наступне. Зі шкільного курсу біології відомо, що медоносна бджола входить в підмножину роду Апіс. У свою чергу медоносні
бджоли розрізняються по будівництву багаторічних гнізд з воску, а також за методами виробництва і зберігання основного продукту бджіл - меду. На даний момент часу існує сім видів медоносних бджіл, які були офіційно визнані.

Розкриваючи поняття все про бджіл і бджільництво, відомо, що в природі бджоли облаштовують свої гнізда в щілинах скель або ж в дуплах старих дерев. На пасіках бджоли містяться в штучних житлах (вуликах), які покликані замінити їх "природні будиночки". Основним завданням вулика є максимальне наближення умов існування бджолиної сім'ї до умов її існування в природному житлі (природного дупла).

Життя бджоліної сім'ї на пасіці (бджільництво бджоли вулики) проходить у вулику протягом усього року. У вулику бджоли будують своє гніздо, яке складається з воскових сот і проміжків між ними (так звані вулички). Ці соти поміщені в спеціальні рамки. До складу кожного сота входять шестигранні комірки, які розташовані з обох боків. Ці соти підвішуються таким чином, щоб вони були перпендикулярні до дна вулика. В сотах медоносні бджоли вирощують розплід (трутневий і бджоліний). Корм для розплоду (перга і мед) бджоли розміщують трохи вище розплоду і по боках від нього.

У вулику бджолами підтримується необхідна температура. Причому якщо розплоду в сотах немає, то температура підтримується на рівні від 13-ти до 28-ми градусів тепла. Якщо ж розплід в сотах з'явився, то температурний режим у вулику стабілізується до 34-х, 35-ти градусів вище нуля. Крім температури, бджоли також підтримують необхідний рівень вологи: від 65-ти до 88-ми відсотків.

Тому, щоб бджоли нормально себе почували і приносили велику кількість продуктів бджільництва, вулик, зроблений людиною, повинен максимально сприяти можливості бджолиної сім'ї облаштувати в ньому своє гніздо.

 

 

Замовлення зворотнього дзвінка

Тел.: (044)223 12 44